Rozwój firmy z kredytem dla firm na oświadczenie – od czego zacząć?

kredyt dla firm na oświadczenie

Założenie własnej działalności to ważny i jednocześnie trudny krok w życiu. Niekiedy jest przemyślany i dokładnie planowany od miesięcy, a nawet lat, czasem to okazja, która może się już nie trafić. Każda z tych sytuacji wymaga finansowania, a brak gotówki na usamodzielnienie się i spróbowanie swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu to często przeszkoda nie do pokonania. Opowiemy zatem o kredycie dla działalności na start, o tym, kiedy warto z niego skorzystać i jakie wymagania należy spełnić.

Szansa, która może się nigdy nie powtórzyć – jak wziąć kredyt z głową?

Otwarcie firmy to wielka chwila, pełna ekscytacji i możliwości na przyszłość. Jeśli pomysł pojawił się niedawno i z różnych przyczyn właśnie teraz jest na to najlepszy moment, warto choć na chwilę usiąść i przeanalizować swoje finanse. Kredyt dla firm na oświadczenie to często wykorzystywana metoda „rozbujania” firmy, wkroczenia na rynek oraz dalszego jej rozwoju. Produkt finansowy powinien być jednak szyty na miarę możliwości. Warto z tej opcji korzystać tylko wtedy, gdy ma się absolutną pewność, że firma będzie prosperować dobrze przez cały okres kredytowania, a spłacenie zobowiązania nie będzie stanowić problemu.

Niestety w rzeczywistości nie wszystko idzie zgodnie z planem. Według raportu Portfel należności polskich przedsiębiorstw – styczeń 2019 r. sporządzonego przez Krajowy Rejestr Dłużników1 największym problemem są klienci firm, którzy nie regulują płatności za faktury w terminie. Należy wziąć pod uwagę możliwość występowania takich sytuacji oraz wykorzystać dostępne metody, by im zapobiegać i tym samym unikać problemów w swojej firmie.

Kredyt dla firm na oświadczenie – niezbędne dokumenty

Oświadczenie jest w przypadku kredytu niezwykle ważne i pozwala ocenić firmie pożyczkowej, jakie możliwości ma przedsiębiorstwo oraz czy udzielenie mu zobowiązania nie przyczyni się do pogorszenia sytuacji finansowej, zamiast rozwoju działalności. Oprócz oświadczenia, wnioskujący zostanie poproszony o przedstawienie lub wpisanie danych z wpisy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP oraz REGON.