Pożyczka tradycyjna czy przez Internet – co wybrać, gdy liczymy na kredyt z poręczycielem?

Poręczyciel jako zabezpieczenie naszego kredytu

Najczęściej przyznawaną pożyczką w Polsce jest pożyczka szybka gotówkowa, tzw. chwilówka. Jednak bardzo często oczekujemy lepszych warunków i wygodniejszej spłaty. Wówczas kredyt gotówkowy musi być podparty dodatkową osobą, gwarantem, który zabezpieczy nasze interesy z punktu widzenia instytucji finansowej. Jaki rodzaj kredytu z gwarantem wybrać?

Kredyt z poręczycielem – czym jest, jakie są warunki?

Wybierając tzw. kredyt z poręczycielem, musimy pamiętać o warunkach, na jakich jest on przyznawany. Wszystko opiera się o dostęp do zabezpieczenia na wypadek niespłacania zaległości finansowych. Wówczas można zdecydować się na kilka opcji:

  • Zastaw hipoteczny,
  • Wysoki wkład własny,
  • Osoba gwaranta.

Dzięki temu, że wybierzemy osobę poręczyciela, będziemy mogli otrzymać kredyt na korzystnych warunkach, a nie będzie to dla nas tak uciążliwe, jak hipoteka domu czy mieszkania.

Rodzaje kredytów z poręczycielem

Na co więc można zdecydować się, gdy jesteśmy pewni, że osoba poręczyciela jest nam niezbędna? Przede wszystkim na wygodną i szybką pożyczkę przez Internet. To pierwszy rodzaj pożyczki, który ostatnimi laty robi dużą karierę. Jest to wygodne rozwiązanie, choć raczej dotyczy pożyczek, sum dość drobnych niż całego, wysokiego kredytu.

Z tym należy zwrócić się do specjalnej instytucji i wybrać pożyczkę stacjonarną. To pożyczka, która w sposób szczególny jest wybierana przez osoby, które mają już jakieś zobowiązania finansowe, ale nie są w stanie funkcjonować bez zastrzyku pieniędzy. Czasami kredyt z poręczycielem możemy także spotkać w przypadku kredytów firmowych na konkretny cel.

Zalety i wady pożyczek pozabankowych

Główną zaletą tego rodzaju rozwiązania jest przede wszystkim wysoka zdolność do wzięcia pożyczki. Dzięki osobie gwaranta możemy skorzystać z lepszych warunków, wziąć większy kredyt i skorzystać z oferty dopasowanej do naszych potrzeb. Jednak minusem jest zdecydowanie ograniczanie poręczyciela i jego odpowiedzialność, w przypadku gdy nie będziemy spłacać długu.