Pomocna pożyczka dla zadłużonych – 3 kroki do wolności finansowej

pomocna pożyczka dla zadłużonych

Zadłużenie jest stanem, który ma ogromny wpływ nie tylko na sytuację finansową, ale również samopoczucie dłużnika. Nieustanne napięcie i stres nie są korzystne ani dla osoby zadłużonej, ani dla osób przebywających z nim na co dzień. Zaległości w spłacie nie są jednak końcem świata – wykorzystując dostępne narzędzia powstaje możliwość wyjścia z długów, zbudowania poduszki finansowej i przede wszystkim życia pełnego spokoju.

1. Zaciągnięcie pomocnej pożyczki dla zadłużonych

Według Ogólnopolskiego raportu o zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach liczba osób zadłużonych na koniec 2018 roku wynosiła 2 777 376, a łączna kwora zaległych zobowiązań to 73,97 mld zł.1 Wiele z tych osób może poprawić swoją sytuację finansową wykorzystując pomocną pożyczkę dla zadłużonych, dzięki której uzyska możliwość uregulowania wszystkich zaległości. Dla osób zadłużonych do świetna alternatywa dla bankowej konsolidacji, z której mogą skorzystać klienci, u których jeszcze nie doszło do problemów i zaległości w spłacie.

2. Analiza i planowanie budżetu domowego

Wyciągnięcie wniosków na przyszłość to bardzo ważny krok na drodze do wolności finansowej. Wcześniejsze błędy warto przeanalizować, a że najczęściej popełnianym jest brak kontroli nad budżetem domowym, to właśnie od niego należy zacząć. Istotne jest, by wiedzieć, jaka jest dokładnie suma wszystkich dochodów, jakie wydatki są niezbędne, a jakich można uniknąć oraz jaka jest maksymalna kwota zobowiązań, na które można sobie pozwolić, a których mimo wszystko warto unikać.

3. Gromadzenie oszczędności

Brak zabezpieczenia to niejako najczęstszy powód powstawania zadłużeń. Posiadając kredyt hipoteczny czy konsumencki warto dążyć do tego, by oszczędzić minimum sześciokrotność otrzymywanych dochodów. Taka suma nawet w przypadku utraty pracy czy poważnej choroby uniemożliwiającej rozwój kariery zawodowej pozwoli uniknąć zaległości w spłacie i znaleźć optymalne rozwiązania, które przywrócą płynność finansową.

Rozwinięcie tego wpisy znajdziecie pod tym odnośnikiem. Znajduje się tam o wiele więcej przydatnych informacji.